Czy wiesz, że istnieją 3 główne rodzaje zdjęć?

W domu

Zdjęcie w domu zawiera wszystkie zdjęcia, które sami wykonujemy własnymi zasobami. Czy to za pomocą telefonu komórkowego czy małego aparatu. Ogólnie rzecz biorąc, zdjęcia te są często w bardziej spontanicznym kontekście, np. Dodanie nowego współpracownika do zespołu lub na przykład urodziny. Na tym poziomie zdjęcie nie musi być doskonałe, aby oddać pożądaną wiadomość. Staramy się stworzyć bardziej osobisty efekt. Pomimo tego, że tego typu zdjęcia nie wymagają profesjonalnej obsługi oraz profesjonalnej wiedzy fotograficznej.

Zdjęcia rodzajowe

Ogólne zdjęcie (zdjęcie stockowe) polega na zrobieniu prostego zdjęcia, które można znaleźć w bazie danych lub w Internecie. Tego rodzaju zdjęcie jest często używane do bardziej ogólnych wiadomości. Na tego typu zdjęciach szukamy zdepersonalizowanych zdjęć, które nadają bardziej oficjalny ton. To, co może stać się interesujące w przypadku tego typu zdjęć, polega na tym, że możemy wybrać ogólne zdjęcie, które ma bardziej spersonalizowaną część. Istnieje kilka baz danych, które oferują ogólne zdjęcie, do którego możemy dodać logo lub nazwę naszej firmy. Ta opcja może być interesująca w przypadku małych projektów po niższych kosztach.

Zdjęcia profesjonalne

Tymczasem profesjonalne zdjęcie, to zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa. Ten rodzaj zdjęć jest używany w projektach wymagających bardziej przemyślanego obrazu. Myślimy w szczególności o nowej kampanii reklamowej, premierze produktu, oficjalnym zdjęciu, ważnym wydarzeniu. Ten rodzaj zdjęć, choć droższy, nie tylko tworzy spersonalizowaną atmosferę, ale także zapewnia strategiczną stronę, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość. Pozwala wyróżnić produkt, wartości i tematy. Profesjonalne zdjęcie to zestaw procesów od spotkania przygotowawczego do ostatecznej edycji.