Fotografia krajobrazowa jest w stanie w mgnieniu oka naprawić absolutnie realistyczny obraz. Ze wszystkimi szczegółami chwili i świetlną atmosferą, która za kilka minut będzie inna. Dobra fotografia krajobrazowa jest zawsze wyjątkowa i niepowtarzalna. Piękno przyrody znajduje w obrazie swoją nieśmiertelność.

Najsłynniejsi fotografowie w historii zawsze mieli upodobanie do fotografii krajobrazowej. Stworzyli wspaniałe dzieła, które w niczym nie ustępują pracom porównawczym w malarstwie.

Z jednej strony pierwszeństwo ma aspekt dokumentalny. Jeśli chodzi o prezentowanie krajobrazu w rzeczywistości i udostępnianie go widzowi. Z drugiej strony, wybierając szczególnie interesujący punkt widzenia, obraz otrzyma odpowiedni rozkład objętości i powierzchni. Lub przez wyjątkowe oświetlenie indywidualną i artystyczną nutę.

Fascynacja fotografią krajobrazową, a także dzisiejsze obiekty turystyczne sprawiły, że przyroda stała się jednym z najpopularniejszych tematów. Zarówno przez amatorów, jak i kreatywnych profesjonalnych fotografów. Biorąc pod uwagę, że amatorska fotografia krajobrazowa dotyczy przede wszystkim wspomnień z podróży, wielu profesjonalnych fotografów koncentruje swoje wysiłki, w kontekście tematów, specyficznych dla danego kraju lub regionu, aby jak najlepiej udokumentować krajobrazy regionu, który odwiedził.

Niektórzy fotografowie starają się odtworzyć krajobraz tak doskonale, że powstaje unikalne dzieło sztuki, którego nie można powtórzyć. To nie są obrazy krajobrazów wykonane przypadkowo. Ale zaprojektowano wiele fotografii krajobrazowych, w których punkt widzenia, idealny moment i czas muszą być dokładnie zsynchronizowane.

Każdy krajobraz ma swój charakter. Czy to gładka plaża, zagubiona w nieskończonym błękicie morza, surowa i wietrzna tundra z minimalną roślinnością lub dziwaczne formacje skał w wysokich górach. Każdy krajobraz ma swoją twarz.